Termékeink
- NATÚR, BIO ÉTREND-KIEGÉSZÍTŐK
- NATÚR, BIO KOZMETIKUMOK
- Egészséges táplálkozás
- HOMEOPÁTIÁS GYÓGYSZEREK
- ALLERGIA GYÓGYSZEREK
- BŐRBETEGSÉGEK GYÓGYSZEREI
- Cukorbetegség, diabétesz gyógyszerei
- Csecsemő- és gyermekápolás
- Diagnosztikumok, tesztcsíkok
- Dohányzásról leszokás
- Emésztésre ható szerek
- FÁJDALOM- ÉS LÁZCSILLAPÍTÁS, MEGHŰLÉS, KÖHÖGÉS
- Fogyókúra
- Fogamzást segítők, potenciafokozók
- Fülcseppek, fülsprayk, fülgyertyák, fültisztítók
- Gyógyászati eszközök
- Gyógynövény-készítmények
- Hajápolók
- Húgyuti készítmények
- Idegrendszerre hatók
- Immunerősítők, erősítők, antioxidánsok
- Intim higiénia
- Inkontinencia betétek
- Kozmetikumok
- Kötszerek
- Mozgásszervi problémákra
- Nőgyógyászati szerek
- Orrcseppek, -sprayk, -kenőcsök
- Solingen ollók, csipeszek
- Szájápolás, fogászat
- Szemészeti készítmények
- Szív- és érrendszerre hatók, koleszterin szintet csökkentők
- Szúnyog- és kullancsriasztók
- Visszér, aranyér
- Vitaminok, ásványi anyagok
- CUKORKÁK
- Tápszerek, gyógytápszerek
- Állatgyógyászati készítmények
- GYÓGYSZERANYAGOK NEM GYÓGYÁSZATI FELHASZNÁLÁSRA
BÁLINT TŐZEGÁFONYA 50ML
Termékismertető / Betegtájékoztató
TŐZEGÁFONYA (Vaccinium macrocarpon)
Számos nő hiszi, hogy megelőzheti a húgyúti problémáit, ha áfonyaszörpöt iszik. A herbalisták és néhány orvos is bátorítja a gyakorlatot, mások szerint viszont nem hatásos. A tudományos kísérletek sokáig nem tudták eldönteni, kinek van igaza. A legújabb kutatások viszont az áfonya hatásosságát igazolták.
Az áfonyát a jellegzetes illatáért, frissítő ízéért már sokkal előbb fogyasztották, mint hogy gondoltak volna a gyógyító képességeire.
A zarándokok feltehetőleg 1621-ben, a hálaadó ünnepen ettek először áfonyás ételeket, de az áfonyaszósz csak a polgárháború után vált nemzeti tradícióvá.
A telepesek nem tudtak az áfonya magas C-vitamin tartalmáról, de az új-angliai tengerészek között népszerűvé vált, mert aki ezt az élénkvörös bogyókat ette, annál a skorbut nem fejlődött ki.
A gyógyító növények között különleges. Jó hírneve, amit a húgyúti fertőzések megelőzésével szerzett nem a gyógynövény hagyományokból, hanem a XIX. századi német vegyészektől származik.
Az 1840-es években a német kutatók felfedezték, hogy az áfonyaevés után kiürített vizelet baktériumölő vegyületet, hippursavat tartalmaz. 60 évvel később amerikai kutatók úgy gondolták, hogy az állandó áfonyaevéstől savas kémhatású vizelet megvéd a húgyúti fertőzésektől, amely általános, visszatérő női egészségügyi probléma.
Az asszonyok lelkesen itták az áfonyaszörpöt, ennek jótékony hatását több tanulmány is alátámasztotta. Az 1960-as évek végére ellenzői azt állították, hogy a fanyar bogyók nem teszik igazán savassá a vizeletet, s ezért a húgyúti fertőzéseket sem tudják megelőzni.
A későbbi kutatások ismét a növény gyógyhatását igazolták. A visszatérő húgyúti fertőzésben szenvedők 73 %-nál jelentős javulás állt be, miután a betegek 3 héten keresztül napi fél liter, a kereskedelemben kapható áfonyaszörpöt ittak meg. A kutatók állítják, hogy a növény hatásosságának nincs köze a vizelet savasságához. Ehelyett a szörp megakadályozza a fertőzést okozó csírák rátapadását a húgyutak belső falára, ezzel csökkentve a fertőzés valószínűségét.
Az áfonya segít a vizelet kellemetlen szagának eltüntetésében is. Egy cikk mindazoknak javasolja a szörp beiktatását az étrendjükbe, akik az akaratlan váladékcsurgás okozta kellemetlen, zavaró szagokat akarják csökkenteni.
Amire vigyáznunk kell!
Az egészséges felnőttek és a nem terhes, nem szoptató nők számára, akik nem szednek vese- vagy húgyuti bántalmakra gyógyszereket, e szörp bármely mennyiségben biztonságos. Semmi olyan problémáról nem tudunk, amely kapcsolatban lenne az ital fogyasztásával. Allergia vagy érzékenység néhány embernél előfordulhat.
Forrás:
Bálint János - Népi hagyományok gyűjtései nyomán
Alkalmazása előtt kérdezze gyógyszerészét, vagy orvosát.
Ingyenes szállítás
vásárolj még 15 000 Ft összegért!
Tudta-e Ön?
A koronavírusról
Koronavírusok:
Ez egy olyan víruscsalád, amely mind emberekben ,mind pedig állatokban megbetegedéseket okozhat.A koronavírusok okozta emberi megbetegedések súlyossága esetenként eltérő: a klinikai kép az enyhe, hétköznapi náthától a súlyosabb légúti megbetegedésig terjedhet. Vannak a víruscsaládnak olyan tagjai,amelyek komolyabb megbetegedéseket okoznak, ilyen a SARS-CoVvagy a MERS-CoVA legújabban felfedezett koronavírus a COVID-19fertőzést okozza.
- Az aranyér és visszérAz aranyérbetegség és a visszérbetegség is olyan, a vénás rendszert érintő kórfolyamat, amik az életmód változtatás mellett - a kezdeti fázisban- gyógyszeres kezeléssel is karbantarthatók. A vénás rendszer gyengeségének genetikai oka is van, a tény azonban, hogy egyre több embert érint a betegség egyértelművé teszi, hogy az életmódbeli tényezők milyen fontosak ebben az esetben. Az ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a túlsúly, a dohányzás mind olyan faktorok, amelyek elősegítik a betegség kialakulásást
- HegkezelésMi is az a heg? A heg a mélyebb hámsérülések után fennmaradt, a sebek gyógyulása után kialakult szövet. Fontos tudni, hogy a hegszövet, nem normális szövet. Nincsennek benne izzadság-, faggyú mirigyek, vagy szőrtüszők és működésében is eltér az előtte ott lévő szövettől. Életünk során előbb utóbb mind szerezünk magunknak kisebb-nagyobb sérülésekből származó, műtéti vagy a pattanások után maradt hegeket. A hegek a személyiségünk részét is képezik, viszont ha feltűnő helyen vannak, ronthatják az önbizalmunkat, önértékelési zavarokat okozhatnak. Ha kiterjedtebb hegről van szó, nem csak esztétikai problémák merülhetnek fel. A heg viszkethet, fájhat, ha hajlatokban van feszülő érzést kelthet, ami a mozgásban is akadályozhat minket. Éppen ezért a minél kisebb hegesedéssel járó sebgyógyulás kiemelkedően fontos.