Termékeink

ASPIRIN EFFECT 500MG GRANULÁTUM 10X HIÁNYCIKK

aspirin effect.jpg
Cikkszám: CV53336
1 850 Ft
1 762 Ft + ÁFA
Egység: 10 csom.Bruttó egységár: 185 Ft / 1 csom.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a (beteg)tájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Termékismertető / Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum

acetilszalicilsav

 Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.

  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei három öt napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

    1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum és milyen betegségek esetén alkalmazható?

    2. Tudnivalók az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum szedése előtt

3. Hogyan kell szedni az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot?

4. Lehetséges mellékhatások

5 Hogyan kell az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot tárolni?

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

    1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

Az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátuma nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszer. Enyhe és középerős fájdalmak esetén alkalmazható, mint fejfájás, fogfájás, hátfájás, megfázás okozta torokfájdalom, ízületi és izomfájdalmak, továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására.

 

Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei három öt napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

2. Tudnivalók az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum szedése előtt

 

Ne szedje az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot

  • ha túlérzékeny (allergiás) az acetilszalicilsavra vagy az Aspirin Effect (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

  • ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy más nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők váltottak ki,

  • ha gyomor-bélrendszeri fekélyben szenved,

  • ha fokozott vérzékenységben szenved,

  • ha súlyos vesekárosodásban szenved,

  • ha súlyos májkárosodásban szenved,

  • ha súlyos szívelégtelenségben szenved,

  • ha 15 mg/hét vagy nagyobb dózisban kap metotrexát-kezelést,

  • ha mélyvénás trombózis vagy tüdőembólia ellen kap infúziós kezelést,

  • terhességének utolsó harmadában.

  • 12 éves kor alatt.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

    • terhesség első és második harmadában,

    • szoptatás ideje alatt,

    • gyulladáscsökkentőkkel vagy reuma ellenes szerekkel szembeni túlérzékenység fennállásakor,

    • véralvadásgátló készítményekkel (pl. kumarin-származékok, heparin, kivéve az alacsony dózisú heparint) történő egyidejű kezelés esetén,

  • vesekárosodás vagy szív- és érrendszeri rendellenesség esetén, mivel az acetilszalicilsav tovább növelheti a vesekárosodás és akut veseelégtelenség kockázatát,

    • krónikus vagy kiújuló gyomor-bélrendszeri fekélyek vagy emésztőrendszeri vérzések esetén,

    • asztma, krónikus légúti megbetegedések, orrpolip előfordulásakor,

    • vesekárosodás esetén,

    • májkárosodás esetén,

    • köszvényes megbetegedés esetén,

  • súlyos glükóz 6 foszfát dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenvedő betegeknél, mivel ebben az esetben az acetilszalicilsav hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) vagy hemolitikusvérszegénységet okozhat. A következő tényezők növelhetik a hemolízis kockázatát: magas dózis, láz, akut fertőzés.

 

Az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódógranulátum szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagygyógyszerészével.

 

Gyermekek és serdülők

Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.

 

Serdülők lázas megbetegedése esetén kizárólag orvosi előírásra és csak akkor adható, ha más kezelés nem jár eredménnyel. Tartós hányás fellépése esetén azonnal orvost kell hívni, mivel ez egy ritka, de nagyon veszélyes betegség jele lehet.

 

Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Effect

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

 

Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátummal történő együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek hatása fokozódik:

  • egyes véralvadásgátlók,

  • más nem szteroid gyulladáscsökkentők,

  • egyes vércukorszint csökkentők,

  • az autoimmun és rákbetegségek kezelésére alkalmazott metotrexát,

  • az epilepszia kezelésére alkalmazott valproinsav,

  • a szívbetegségek kezelésére alkalmazott digoxin,

  • a depresszió és szorongás kezelésére alkalmazott szelektív szerotonin-visszavétel gátlók (SSRI).

 

Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátummal történő együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek hatása csökken:

  • egyes vérnyomáscsökkentők,

  • egyes vizelethajtók,

  • szteroid gyulladáscsökkentők,

  • a köszvény kezelésére alkalmazott egyes húgysavürítők.

 

Az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A granulátumot nem szabad éhgyomorra bevenni. A granulátumot a tasakból egyenesen a nyelvre kell önteni és lenyelés előtt meg kell várni, hogy feloldódjon. Amennyiben szükséges, lehet utána folyadékot inni.

 

Az egyidejű alkoholfogyasztás fokozza a nyálkahártya-károsodás és gyomor-bélrendszeri vérzések kockázatát!

 

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum a terhesség első 6 hónapjában csak indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható, a terhesség utolsó 3 hónapjában pedig nem alkalmazható.

 

Szoptatás időszakában csak nagyon indokolt esetben és a szokásosnál kisebb adagokban adható. Amennyiben nagyobb adagok alkalmazása szükséges hosszabb ideig, úgy meg kell fontolni az idő előtti elválasztás szükségességét.

 

Vannak arra vonatkozó eredmények, hogy az acetilszalicilsav hatásmechanizmusa befolyásolhatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés abbahagyásával visszafordítható.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Nem figyeltek meg a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatást.

 

Az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum aszpartámot tartalmaz

Az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum fenilalanin forrást tartalmaz. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonuriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

 

 

3. Hogyan kell szedni az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot?

 

A granulátumot a tasakból egyenesen a nyelvre kell önteni és lenyelés előtt meg kell várni, hogy feloldódjon. Amennyiben szükséges, lehet utána folyadékot inni. A granulátumot nem szabad éhgyomorra bevenni.

 

Az acetilszalicilsavat nem szabad orvosi felügyelet nélkül 3 5 napnál tovább szedni.

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja:

 

Felnőttek:

1 2 tasak, ami 4 8 óránként ismételhető. A napi maximális adag 8 tasak.

 

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél

Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.

 

Ha az előírtnál több Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot vett be

Túladagolás gyanúja esetén haladéktalanul forduljon orvoshoz. A túladagolás tünetei lehetnek: fejfájás, szédülés, fülcsengés, görcsök, hányinger, felgyorsult légzés és szívverés, mellkasi fájdalom, nyugtalanság.

 

Ha elfelejtette bevenni az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

 

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4. Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így az Aspirin Effect is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

A felsorolt mellékhatások az összes Aspirin termék forgalomba hozatalt követő jelentésein alapulnak, beleértve a rövid és hosszú távú kezelést, így a gyakorisági kategóriákba történő besorolás nem alkalmazható.

 

Előfordulhatnak gyomor- és bélpanaszok, pl. hányinger, hányás, hasmenés, hasi fájdalom, ritkán gyomor-bélrendszeri gyulladás.

 

Az Aspirin Effect fokozhatja a vérzékenység kockázatát, amely jelentkezhet operációval kapcsolatos vérzékenység, vérömleny, orrvérzés, vizelet-kiválasztó rendszeri vérzés, fogínyvérzés formájában. Ritka-nagyon ritka esetben megfigyeltek súlyos vérzést, gyomor-bélrendszeri vérzést, fekélyt, átfúródást, koponyaűri vérzést. A gyomor-bélrendszeri vérzés tünetei lehetnek a vérhányás és a szurokszéklet. Koponyaűri vérzést különösen olyan betegeknél figyeltek meg, akik kezeletlen magas vérnyomásban szenvednek, illetve egyszerre alkalmazott véralvadásgátlót szednek. A hosszútávon fennálló vérzés vérszegénységet okozhat.

 

Kialakulhatnak túlérzékenységi reakciók, pl. asztmás roham, bőrkiütések, csalánkiütés, ödéma, viszketés, orrdugulás, orrfolyás, szívvel és légzőrendszerrel kapcsolatos rendellenességek, valamint nagyon súlyos esetben az egész szervezetre kiterjedő túlérzékenységi reakció (anafilaxiás sokk).

 

Nagyon ritkán előfordulhat átmeneti májkárosodás.

 

Jelentettek még szédülést és fülcsengést, amelyek a túladagolás tünetei is lehetnek.

 

Jelentettek hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) és hemolitikus vérszegénységet súlyos glükóz 6 foszfát dehidrogenáz (G6PD) enzimhiányban szenvedő betegeknél.

 

Jelentettek vesekárosodást és akut veseelégtelenséget.

 

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.

 

5. Hogyan kell az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátumot tárolni?

 

A nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban, legfeljebb 25C on tárolandó.

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a gyógyszert.A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum

  • A készítmény hatóanyaga: Tasakonként 500 mg acetilszalicilsavat tartalmaz.

  • Egyéb összetevők: mannitol, nátrium-hidrogén-karbonát, nátrium-dihidrogén-citrát, aszkorbinsav, kóla aroma, narancs aroma, vízmentes citromsav, aszpartám.

 

Milyen az Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Fehér vagy halványsárga granulátum

10 db vagy 20 db PET/Al/PE tasak dobozban.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

Bayer Hungária Kft.

1123 Budapest,

Alkotás u. 50.

 

A gyártó:

Catalent Germany Schorndorf GmbH

Steinbeisstrasse 1 and 2, D-73614 Schorndorf

Németország

és

Bayer Bitterfeld GmbH,

OT Greppin Salegaster Chaussee 1, 06803 Bitterfeld-Wolfen

Németország

 

OGYI-T-1505/08 10x Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum

OGYI-T-1505/09 20x Aspirin Effect 500 mg szájban diszpergálódó granulátum

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma:

2013. május

Ingyenes szállítás

Az ingyenes szállításhoz
vásárolj még 15 000 Ft összegért!

Tudta-e Ön?

A koronavírusról

Koronavírusok:

Ez egy olyan víruscsalád, amely mind emberekben ,mind pedig állatokban megbetegedéseket okozhat.A koronavírusok okozta emberi megbetegedések súlyossága esetenként eltérő: a klinikai kép az enyhe, hétköznapi náthától a súlyosabb légúti megbetegedésig terjedhet. Vannak a víruscsaládnak olyan tagjai,amelyek komolyabb megbetegedéseket okoznak, ilyen a SARS-CoVvagy a MERS-CoVA legújabban felfedezett koronavírus a COVID-19fertőzést okozza.

 

  • Az aranyér és visszérAz aranyérbetegség és a visszérbetegség is olyan, a vénás rendszert érintő kórfolyamat, amik az életmód változtatás mellett - a kezdeti fázisban- gyógyszeres kezeléssel is karbantarthatók. A vénás rendszer gyengeségének genetikai oka is van, a tény azonban, hogy egyre több embert érint a betegség egyértelművé teszi, hogy az életmódbeli tényezők milyen fontosak ebben az esetben. Az ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a túlsúly, a dohányzás mind olyan faktorok, amelyek elősegítik a betegség kialakulásást
  • HegkezelésMi is az a heg? A heg a mélyebb hámsérülések után fennmaradt, a sebek gyógyulása után kialakult szövet. Fontos tudni, hogy a hegszövet, nem normális szövet. Nincsennek benne izzadság-, faggyú mirigyek, vagy szőrtüszők és működésében is eltér az előtte ott lévő szövettől. Életünk során előbb utóbb mind szerezünk magunknak kisebb-nagyobb sérülésekből származó, műtéti vagy a pattanások után maradt hegeket. A hegek a személyiségünk részét is képezik, viszont ha feltűnő helyen vannak, ronthatják az önbizalmunkat, önértékelési zavarokat okozhatnak. Ha kiterjedtebb hegről van szó, nem csak esztétikai problémák merülhetnek fel. A heg viszkethet, fájhat, ha hajlatokban van feszülő érzést kelthet, ami a mozgásban is akadályozhat minket. Éppen ezért a minél kisebb hegesedéssel járó sebgyógyulás kiemelkedően fontos.

Hírlevél feliratkozás