Termékeink

ASPIRIN KOMPLEX FORRÓ ITAL 10X

aspirin komplex forró ital.jpg
Cikkszám: CV55646
2 700 Ft
2 571 Ft + ÁFA
Egység: 10 dbBruttó egységár: 270 Ft / 1 db
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a (beteg)tájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Termékismertető / Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 Aspirin Komplex Forró Ital 500 mg/ 30 mggranulátum belsőleges szuszpenzióhoz

acetilszalicilsav és pszeudoefedrin-hidroklorid

 Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2. Tudnivalók az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum alkalmazása előtt

3. Hogyan kell szedni az Aspirin Komplex Forró Ital granulátumot?

4. Lehetséges mellékhatások

5. Hogyan kell az Aspirin Komplex Forró Ital granulátumot tárolni?

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító és orrdugulást csökkentő hatással rendelkezik.

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum két hatóanyagot tartalmaz: acetilszalicilsavat és pszeudoefedrin-hidrokloridot.

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum orrdugulás enyhítésére, és megfázással kapcsolatos fájdalom és láz csillapítására használatos.

Amennyiben a felsorolt tünetek közül csak az egyik jelentkezik Önnél, célszerűbb olyan gyógyszert bevennie, mely csak az egyik hatóanyagot tartalmazza.

  2. Tudnivalók az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum alkalmazása előtt

 Ne szedje az Aspirin Komplex Forró Ital granulátumot:

  • ha allergiás az acetilszalicilsavra vagy egyéb szalicilátra, a pszeduefedrin-hidrokloridra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére;

  • ha gyomorfekélye van;

  • ha fokozott a vérzési hajlama;

  • ha terhes vagy szoptat;

  • ha vese-, vagy májelégtelensége van;

  • ha súlyos, instabil szívelégtelensége van;

  • ha egyidejűleg 15 mg (vagy ennél több) metotrexátot szed hetente;

  • ha nagyon magas a vérnyomása vagy súlyos koszorúér betegsége van;

  • ha monoaminooxidáz-gátlót (MAOI) tartalmazó antidepresszáns gyógyszert is szed.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Az Aspirin Komplex Forró Ital alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha

  • allergiás (túlérzékeny) más fájdalomcsillapítókra, reuma-ellenes, vagy gyulladásgátló gyógyszerekre;

  • allergiában szenved (pl. bőrreakciók, viszketés, csalánkiütés), asztmája, szénanáthája, orrnyálkahártya duzzanata (orr polip), vagy krónikus légúti megbetegedése van;

  • volt már gyomorfekélye, vagy emésztőrendszeri vérzése;

  • vérhígító gyógyszereket is szed a vér alvadásának gátlására (antikoagulánsok);

  • műtét előtt áll (olyan kis operációkat is beleértve, mint a foghúzás);

  • vese- vagy májkárosodása van;

  • pajzsmirigy túlműködése, enyhétől közepesen súlyosig terjedő magas vérnyomása, cukorbetegsége, szívbetegsége, szemnyomás fokozódása, prosztata megnagyobbodása van, vagy érzékeny a nátha/megfázás elleni készítmények egyes hatóanyagára pl. fenilefrin és efedrin (szimpatomimetikus gyógyszerekre);

  • köszvényre hajlamos. Kis adagokban az acetilszalicilsav csökkenti a húgysav ürülését a vizelettel, ami köszvényes rohamot okozhat;

  • többféle fájdalomcsillapítót együtt szed. Tartós vesebetegség kockázatnak teszi ki magát.

 A sportolóknak tudniuk kell, hogy ez a készítmény dopping vizsgálat során pozitív eredményt adhat.

 Időskorúak:

Időskorú betegek különösen érzékenyek lehetnek a pszeudoefedrinre és alvászavarokat vagy érzékcsalódásokat (hallucinációkat) tapasztalhatnak.

 Gyermekek:

Lehetséges, hogy kapcsolat van az acetilszalicilsav és a Reye szindróma között, ha gyermekeknek adják. A Reye szindróma nagyon ritka, de halálos is lehet. Ezért az acetilszalicilsav nem adható 16 évesnél fiatalabb gyermekeknek és serdülőknek, hacsak az orvos másként nem rendeli.

 Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Komplex Forró Ital

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg, vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum fokozhatja az alábbi gyógyszerek hatékonyságát:

  • vérhígítók és véralvadást gátló gyógyszerek, pl. tiklopidin;

  • szájon át vagy injekció formájában a szervezetbe juttatott kortizont vagy prednizolont tartalmazó gyógyszerek;

  • digoxin (szívelégtelenség vagy szabálytalan szívverés kezelésére alkalmazott gyógyszer) koncentrációja nő a vérben;

  • gyulladásgátlók és fájdalomcsillapítók (nem szteroid fájdalomcsillapítók/ gyulladásgátlók).

  • vércukorszint csökkentők (antidiabetikumok);

  • metotrexát (emelkedhet a mellékhatások száma);

  • valproinsav (epilepszia esetén alkalmazott gyógyszer);

  • szalbutamol tabletta, amely gyorsult és szabálytalan szívverést okozhat. Annak nincs akadálya, hogy helyette egy (adrenerg stimuláló típusú aeroszolos hörgőtágító) inhalátort használjon (az előírt dózisban);

  • depresszió-ellenes szerek, beleértve a MAO-gátlókat is;

  • egyéb fenilefrint és efedrint tartalmazó gyógyszerkészítmények vagy más szimpatomimetikus anyagok, mint amilyenek orrdugulás elleni készítményekben (pl. orrcseppek) találhatók.

 

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum csökkentheti az alábbi gyógyszerek hatását:

  • vízvisszatartást kezelő gyógyszerkészítmények (aldoszteron-antagonisták és kacs-diuretikumok);

  • vérnyomást csökkentő gyógyszerkészítmények (antihipertenzív szerek pl. guanetidin, metildopa, béta-blokkolók);

  • a köszvény kezelésére szolgáló gyógyszerek, melyek elősegítik a vizelettel történő húgysavürítést (pl. probenecid, szulfinpirazon).

 

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum egyidejű alkalmazása étellel és alkohollal

A készítmény bevehető étkezés közben, vagy anélkül.

Az alkoholfogyasztás az acetilszalicilsav szedésekor növelheti az emésztőrendszeri vérzések kialakulásának kockázatát és gyengíti a reakcióképességet.

 

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Terhesség és szoptatás

Minthogy a két gyógyszer kombinációjával nincs tapasztalat, az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum nem alkalmazható terhességben és szoptatás idején.

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét!

 

Termékenység

A készítmény a nők fogamzóképességét esetlegesen csökkentő nem szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik. Ez a folyamat visszafordítható a gyógyszer szedésének leállításával.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátummal történő kezelés alatt a reakciókészsége romolhat. A kockázat tovább fokozódhat, ha egyidejűleg alkoholt is fogyaszt. Ezt figyelembe kell venni olyan esetekben, amikor fokozott figyelemre van szükség, pl. autóvezetéskor.

 

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum szacharózt tartalmaz

Ez a gyógyszer tasakonként 2 g szacharózt tartalmaz. Ezt figyelembe kell venni diabetes mellitusban szenvedő betegek esetén.

Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

 

 

3. Hogyan kell szedni az Aspirin Komplex Forró Ital granulátumot?

 

A gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja

 

Kor

Egyszeri adag

Teljes napi adag

Felnőttek és serdülők (16 évesek és idősebbek)

1-2 tasak

(500-1000 mg acetilszalicilsavnak / 30 60 mg pszeudoefedrin-hidrokloridnak felel meg)

Maximum 6 tasak

(3000 mg acetilszalicilsavnak / 180 mg pszeudoefedrin-hidrokloridnak felel meg)

 

Ha szükséges, az egyes adagokat 4-8 órás időközökkel lehet bevenni. A teljes napi adag nem lehet több mint a 6 tasak (amely 3000 mg acetilszalicilsavnak / 180 mg pszeudoefedrin-hidrokloridnak felel meg).

 

Az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum nem adható 16 évesnél fiatalabb gyermekeknek és serdülőknek, hacsak az orvos másként nem rendeli.

A kevés tapasztalat miatt gyermekeknek és serdülőknek adagolási javaslat nem adható.

 

Szájon át történő alkalmazás.

Egy vagy két tasak Aspirin Komplex Forró Ital granulátum tartalmát szórja bele egy pohár meleg, de nem forrásban lévő vízbe és jól keverje el. Az orális szuszpenziót fogyasztás előtt megfelelő, iható hőmérsékletre kell hűteni. A granulátumok nem oldódnak fel teljesen.

 

Ne szedje a készítményt 3 napnál tovább, hacsak kezelőorvosa másképp nem rendeli.

 

Ha az előírtnál több Aspirin Komplex Forró Ital granulátumot vett be

 

Túladagolás esetén a következő tünetek léphetnek fel: fejfájás, szédülés, görcsök, hányinger, fülzúgás, gyors szívverés (tahikardia), mellkasi fájdalom, nyugtalanság vagy légszomj.

Ha túladagolás gyanúja áll fenn, azonnal orvoshoz kell fordulni.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4. Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

Gyakoriság: nem ismert: a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg

 

Az acetilszalicilsav lehetséges mellékhatásai:

Ezek mind nagyon súlyos, akár sürgős orvosi ellátást vagy kórházi kezelést is igénylő mellékhatások. Azonnal keresse fel kezelőorvosát vagy menjen a legközelebbi kórházba, ha az alábbiak közül bármelyiket észleli:

 

  • emésztőrendszeri vérzés, mely elszórt esetekben vashiányos anémiához vezethet. Az emésztőrendszeri vérzés jelei: fekete széklet vagy vérhányás;

  • allergiás reakciók (pl. nehéz-légzés, bőrreakciók, melyek esetleg vérnyomáseséssel járnak), különösen asztmás betegeknél;

  • gyomorfekély, mely elszórt esetekben a gyomor átfúródásához vezethet.

 

Ezek mind súlyos mellékhatások, melyek esetén azonnali orvosi ellátásra lehet szüksége. Keresse fel orvosát, ha az alábbiak közül bármelyiket észleli:

 

  • fokozódó vérzékenység;

  • gyomor- és bélrendszeri rendellenességek pl. gyomorfájás, emésztési zavar és a gyomornyálkahártya gyulladása;

  • májenzimek (fehérjék) emelkedése.

 

Ezek mind enyhe mellékhatások:

 

  • hányinger, hányás, hasmenés.

 

A pszeudoefedrin lehetséges mellékhatásai:

Ezek mind súlyos mellékhatások, melyek esetén azonnali orvosi ellátásra lehet szüksége. Keresse fel orvosát, ha az alábbiak közül bármelyiket észleli:

 

  • álmatlanság, ritkán hallucinációk és más, a központi idegrendszert izgató hatás;

  • szívre gyakorolt hatások (pl. gyors szívverés);

  • a vérnyomás emelkedése, bár ez nem történik meg, ha a vérnyomást kezelik;

  • bőrre gyakorolt hatások (pl. bőrkiütés, csalánkiütés, viszketés).

  • vizelet-visszatartás különösen prosztata megnagyobbodásban szenvedő betegeknél;

 

Ha bármelyik fent említett mellékhatás fellép, hagyja abba a készítmény szedését! Keresse fel kezelőorvosát, hogy az orvosa megítélhesse a reakció súlyosságát, és eldönthesse, hogy szükség van-e bármilyen más beavatkozásra.

 

Mellékhatások bejelentése

 

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy, gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5. Hogyan kell az Aspirin Komplex Forró Ital granulátumot tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon és a tasakon feltüntetett lejárati idő után (EXP) ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

  1. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 Mit tartalmaz az Aspirin Komplex Forró Ital granulátum

 

A készítmény hatóanyagai az acetilszalicilsav és a pszeudoefedrin-hidroklorid.

500 mg acetilszalicilsav és 30 mg pszeudoefedrin-hidroklorid tasakonként.

Egyéb összetevők: szacharóz, hipromellóz, szukralóz, vanília aroma, borsmenta-mentol-eukaliptusz aroma (cineolt és mentolt tartalmaz).

 

Milyen az Aspirin Komplex Forró Ital külleme és mit tartalmaz a csomagolás

 

Fehér vagy sárgás granulátumok belsőleges szuszpenzióhoz.

Ez a készítmény 10 db vagy 20 db tasakot tartalmazó dobozban kerül forgalomba.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

 Bayer Hungária Kft.

H-1123 Budapest

Alkotás u.50.

 Gyártó:

 Bayer Bitterfeld GmbH,

Ortsteil Greppin,

Salegaster Chaussee 1,

06803 Bitterfeld-Wolfen

Németország

 OGYI-T-20613/03 10x papír-alumínium-polietilén tasak dobozban

OGYI-T-20613/04 20x papír-alumínium-polietilén tasak dobozban

 

 

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

 

Németország

Aspirin Complex Heissgetränk 500 mg / 30 mg Granulat zur Herstellung einer Suspension zum Einnehmen

 

Ausztria

Aspirin Complex Heissgetränk 500 mg / 30 mg Granulat zur Herstellung einer Suspension zum Einnehmen

 

Bulgária

Аспирин Комплекс Топла Напитка 500 mg / 30 mg Гранули за перорална суспензия

 

Magyarország

Aspirin Komplex Forró Ital 500 mg / 30 mg granulátum belsőleges szuszpenzióhoz

Lengyelország

Aspirin Complex Hot

 

Románia

Aspirin Complex Hot Drink 500 mg / 30 mg Granule pentru suspensie orală

 

Szlovákia

Aspirin Complex horúci nápoj 500 mg / 30 mg Granulát na perorálnu suspenziu

 

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2013. október

Ingyenes szállítás

Az ingyenes szállításhoz
vásárolj még 15 000 Ft összegért!

Tudta-e Ön?

A koronavírusról

Koronavírusok:

Ez egy olyan víruscsalád, amely mind emberekben ,mind pedig állatokban megbetegedéseket okozhat.A koronavírusok okozta emberi megbetegedések súlyossága esetenként eltérő: a klinikai kép az enyhe, hétköznapi náthától a súlyosabb légúti megbetegedésig terjedhet. Vannak a víruscsaládnak olyan tagjai,amelyek komolyabb megbetegedéseket okoznak, ilyen a SARS-CoVvagy a MERS-CoVA legújabban felfedezett koronavírus a COVID-19fertőzést okozza.

 

  • Az aranyér és visszérAz aranyérbetegség és a visszérbetegség is olyan, a vénás rendszert érintő kórfolyamat, amik az életmód változtatás mellett - a kezdeti fázisban- gyógyszeres kezeléssel is karbantarthatók. A vénás rendszer gyengeségének genetikai oka is van, a tény azonban, hogy egyre több embert érint a betegség egyértelművé teszi, hogy az életmódbeli tényezők milyen fontosak ebben az esetben. Az ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a túlsúly, a dohányzás mind olyan faktorok, amelyek elősegítik a betegség kialakulásást
  • HegkezelésMi is az a heg? A heg a mélyebb hámsérülések után fennmaradt, a sebek gyógyulása után kialakult szövet. Fontos tudni, hogy a hegszövet, nem normális szövet. Nincsennek benne izzadság-, faggyú mirigyek, vagy szőrtüszők és működésében is eltér az előtte ott lévő szövettől. Életünk során előbb utóbb mind szerezünk magunknak kisebb-nagyobb sérülésekből származó, műtéti vagy a pattanások után maradt hegeket. A hegek a személyiségünk részét is képezik, viszont ha feltűnő helyen vannak, ronthatják az önbizalmunkat, önértékelési zavarokat okozhatnak. Ha kiterjedtebb hegről van szó, nem csak esztétikai problémák merülhetnek fel. A heg viszkethet, fájhat, ha hajlatokban van feszülő érzést kelthet, ami a mozgásban is akadályozhat minket. Éppen ezért a minél kisebb hegesedéssel járó sebgyógyulás kiemelkedően fontos.

Hírlevél feliratkozás