Termékeink

GRIPPOSTAD HOT DRINK 10X5G

GRIPPOSTAD HOT DRINK.jpg
Cikkszám: CV22716
1 890 Ft
1 800 Ft + ÁFA
Egység: 10 dbBruttó egységár: 189 Ft / 1 db
nincskeszleten
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a (beteg)tájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Termékismertető / Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 Grippostad Hot Drink 600 mg por belsőleges oldathoz

 paracetamol

 Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer a Grippostad Hot Drink 600 mg por belsőleges oldathoz (a továbbiakban Grippostad Hot Drink por) és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2. Tudnivalók a Grippostad Hot Drink por szedése előtt

3. Hogyan kell szedni a Grippostad Hot Drink port?

4. Lehetséges mellékhatások

5 Hogyan kell a Grippostad Hot Drink port tárolni?

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1. Milyen típusú gyógyszer a Grippostad Hot Drink por és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Grippostad Hot Drink por hatóanyaga a paracetamol, ami fájdalom- és lázcsillapító hatású gyógyszer.

 

A Grippostad Hot Drink por javallatai:

  • Enyhe és közepes erősségű fájdalmak (pl. fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom) tüneti kezelése.

  • Lázcsillapítás.

 

Gyermekeknek 10 éves kor fölött, serdülőknek és felnőtteknek.

 

 

2. Tudnivalók a Grippostad Hot Drink por szedése előtt

 

Ne szedje a Grippostad Hot Drink port

  • ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

  • ha Ön súlyos májkárosodásban szenved,

  • nem adható gyermekeknek 10 éves életkor alatt és 40 kg alatti testtömegű betegeknek.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Grippostad Hot Drink port szedése előtt beszéljen kezelőorvosával:

  • ha krónikus alkoholizmusban szenved,

  • ha májműködési zavara van (pl. májgyulladás, Gilbert-szindróma),

  • ha súlyos vesekárosodása van.

 

Ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy magas láza lesz, feltétlenül forduljon orvoshoz.

 

Fájdalomcsillapítók hosszú távú, nagy adagban történő, nem a javallatnak megfelelő alkalmazása fejfájást okozhat, amit nem szabad a gyógyszer adagjának megemelésével kezelni.

 

Általában a fájdalomcsillapítók, különösen azok kombinációjának szokásszerű alkalmazása visszafordíthatatlan vesekárosodást okozhat, ami a veseelégtelenség kockázatával jár (fájdalomcsillapító okozta vesebántalom).

 

Fájdalomcsillapítók hosszú távú, nagy adagban történő, nem a javallatnak megfelelő alkalmazása után, a gyógyszer szedésének hirtelen abbahagyásakor fejfájás, gyengeség, izomfájdalom, idegesség és vegetatív tünetek jelentkezhetnek. Ezek a tünetek néhány nap alatt elmúlnak. Ebben az időszakban kerülni kell a fájdalomcsillapítók ismételt bevételét, illetve az újbóli alkalmazás előtt orvoshoz kell fordulni.

 

A Grippostad Hot Drink port nem szabad orvos vagy fogorvos javaslata nélkül hosszabb ideig vagy nagy adagban szedni.

 

Egyéb gyógyszerek és a Grippostad Hot Drink por

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

Az alábbi gyógyszerekkel lehetséges kölcsönhatás:

  • Probenicid (köszvény kezelésére szolgáló gyógyszer): Egyidejű alkalmazás esetén a Grippostad Hot Drink por adagját csökkenteni kell, mivel lassíthatja a paracetamol lebomlását a szervezetben.

  • Fenobarbitál (altató), fenitoin és karbamazepin (epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek), rifampicin (tuberkulózis kezelésére) és más olyan gyógyszerek, amelyek a májat károsíthatják. Egyidejű bevételekor fokozódhat a Grippostad Hot Drink májkárosító hatása.

  • A metoklopramid és a domperidon (hányinger kezelésére szolgáló gyógyszer) felgyorsíthatja a paracetamol felszívódását és hatásának kezdetét.

  • A szalicilamidok (láz- és fájdalomcsillapítók) megnyújthatják a paracetamol hatását.

  • Véralvadásgátlók: Több, mint egy hétig paracetamollal együtt szedve a véralvadásgátlók hatása felerősödik.

  • A kolesztiramin (a vér zsírtartalmának csökkentésére szolgáló gyógyszer) csökkentheti a paracetamol felszívódását és ezáltal a hatását is.

  • A gyomor kiürülését lassító gyógyszerek, pl. propantelin egyidejű alkalmazásakor csökkenhet a paracetamol felszívódásának sebessége, így hatása később kezdődik.

  • Zidovudin (HIV fertőzés kezelésére szolgáló gyógyszer): Együttes alkalmazása során megnő a fehérvérsejtszám csökkenés kockázata, ezért AZT vel kezelt betegek csak orvosi utasításra szedhetnek Grippostad Hot Drink port.

 

A Grippostad Hot Drink por hatása a laboratóriumi vizsgálatokra

A húgysav és a vércukorszint vizsgálatok eredményét befolyásolhatja.

 

A fenti információk a közelmúltban szedett gyógyszerekre is vonatkoznak.

 

A Grippostad Hot Drink por egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A Grippostad Hot Drink por szedése közben az alkoholfogyasztást kerülni kell.

 

Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

Terhesség

Terhességben csak az előny és a kockázat gondos mérlegelését követően szedhető. Terhességben a paracetamol nem szedhető hosszabb ideig, nagyobb adagban vagy más gyógyszerekkel együtt, mert ilyen körülmények között biztonságossága nem bizonyított.

 

Szoptatás

A paracetamol kiválasztódik az anyatejjel. Mivel az újszülötteken mellékhatást nem észleltek, rövid ideig történő használat esetén általában nem szükséges a szoptatás abbahagyása.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Grippostad Hot Drink nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Mindamellett fájdalomcsillapítók bevétele után mindig óvatosságra van szükség.

 

A Grippostad Hot Drink por szacharózt tartalmaz

Amennyiben kezelőorvosa már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Egy tasak 3,8 g szacharózt (cukor) tartalmaz, ami kb. 0,32 kenyéregységnek felel meg. Ezt cukorbetegségben (diabétesz mellitusz) figyelembe kell venni.

 

A Grippostad Hot Drink por aszpartámot tartalmaz

Az aszpartám fenilalanin forrás. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonúriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

 

 

3. Hogyan kell szedni a Grippostad Hot Drink port?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja

Az adagolásra vonatkozóan az alábbi táblázat az irányadó:

 

A paracetamolt az életkor és a testtömeg szerint kell adagolni. A szokásos egyszeri adag 10 15 mg/ttkg (milligramm/testtömegkilogramm), a maximális napi adag 60 mg/ttkg.

 

Az egyszeri adag (1 tasak) 600 mg paracetamolnak felel meg.

 

Testtömeg

Életkor

Maximális egyszeri adag

Maximális napi adag

A paracetamol maximális adagja

>43 kg

12 év feletti gyermekek, serdülők és felnőttek

1 tasak

4 tasak

(megfelel 2400 mg paracetamolnak)

4000 mg

40 43 kg

10 év feletti gyermekek, serdülők és felnőttek

1 tasak

3 tasak

(megfelel 1800 mg paracetamolnak)

2000 mg

 

Az egyszeri adag 6 8 óránként ismételhető és naponta 3 4 szer vehető be. Az adagok bevétele között legalább 6 órának kell eltelni.

 

Az 1 tasak egyszeri adagot nem szabad túllépni.

 

Más paracetamol-tartalmú gyógyszer egyidejű alkalmazása esetén sem szabad a paracetamol ajánlott maximális adagját túllépni. Ha más paracetamol-tartalmú gyógyszert is szed, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez, aki tájékoztatni fogja Önt, megfelelő adagolásról, ha ilyen gyógyszert szed a Grippostad Hot Drink por mellett.

 

Máj- és veseműködési zavarok, valamint Gilbert-szindróma

Az adagot csökkenteni, ill. az adagok bevétele közötti intervallumot növelni kell.

 

Súlyos vesekárosodás

Súlyos vesekárosodásban (kreatinin-klírensz

 

Időskorú betegek

Időskorban nincs szükség az adag módosítására.

 

Alacsony testtömegű gyermekek, serdülők és felnőttek

A Grippostad Hot Drink nem adható gyermekeknek 10 éves kor alatt és 40 kg nál kisebb testtömegű betegeknek, mivel a készítmény hatóanyagtartalma nem megfelelő ezeknek a betegcsoportoknak. Számukra más hatáserősségű és/vagy gyógyszerformájú készítmények (pl. szirup vagy végbélkúp) állnak rendelkezésre.

 

Az alkalmazás módja

A Grippostad Hot Drink port forró vízben feloldva kell bevenni. Ürítse egy tasak tartalmát egy csészébe, öntsön rá forró vizet, keverje amíg feloldódik, és melegen igya meg.

 

Étkezések utáni bevétel a hatás kialakulását késlelteti.

 

Az alkalmazás időtartama

Paracetamol-tartalmú gyógyszereket 3 napnál hosszabb időn keresztül csak orvosi vagy fogorvosi tanácsra szabad szedni. Ha a tünetek 3 napon túl is fennállnak, forduljon orvoshoz.

 

Ha a Grippostad Hot Drink hatását túl erősnek vagy túl gyengének érzi, forduljon orvosához.

 

Ha az előírtnál több Grippostad Hot Drink port vett be

Ha túladagolására gyanakszik, azonnal forduljon orvoshoz, hogy a teendőkről dönthessen. A túladagolás megfelelő kezeléséről az orvos a tünetektől függően dönt.

 

A Grippostad Hot Drink túladagolásakor az alábbi tünetek jelentkezhetnek:

  • hányinger

  • hányás

  • étvágytalanság

  • sápadtság

  • hasi fájdalom

  • izzadás

  • álmosság

  • általános rossz közérzet

 

Súlyos túladagolás esetén májkárosodás, májkóma, veseelégtelenség, szívizomkárosodás és hasnyálmirigy gyulladás is előfordulhat, halálos kimenetelű lehet.

 

Ha elfelejtette bevenni a Grippostad Hot Drink port

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

 

Ha idő előtt abbahagyja a Grippostad Hot Drink por szedését

Előírás szerinti használat esetén óvintézkedés nem szükséges.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4. Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

Ritka mellékhatás (1000 betegből legfeljebb 1 nél fordulhat elő):

  • A májenzimek (transzaminázok) szintjének emelkedése.

 

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 betegből legfeljebb 1 nél fordulhat elő):

  • Vérképeltérések pl. a vérlemezkeszám csökkenése (trombocitopénia), bizonyos fehérvérsejtek számának csökkenése (leukopénia, agranulocitózis) és az összes vérsejt számának csökkenése (páncitopénia).

  • Túlérzékenységi reakciók (bőrkiütés, csalánkiütés, arcduzzanat, légszomj, verejtékezés, hányinger, vérnyomásesés, anafilaxiás sokk).

  • Arra hajlamos személyeknél hörgőgörcs (fájdalomcsillapító okozta asztma) fordulhat elő.

 

Fontos mellékhatások, amelyekre figyelnie kell és teendők azok jelentkezése esetén

Allergiás sokkreakció esetén azonnal kérjen segítséget a legközelebbi orvostól.

 

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5. Hogyan kell a Grippostad Hot Drink port tárolni?

 

Legfeljebb 30ºC on tárolandó.

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon és a tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Grippostad Hot Drink por?

  • A készítmény hatóanyaga: 600 mg paracetamol tasakonként (5 g).

  • Egyéb összetevők: 50 mg aszkorbinsav (C vitamin), etilcellulóz, vízmentes kolloid szilícium dioxid, aszpartám, citrom aroma, vízmentes citromsav, szacharóz.

 

Milyen a Grippostad Hot Drink por külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy halványsárga színű, homogén, jellemző illatú és ízű por.

5 g por Al/papír/PE tasakban.

5 tasak vagy 10 tasak dobozban.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

STADA Arzneimittel AG

Stadastrasse 2-18, D-61118 Bad Vilbel

Németország

 

Tel.: +49 6101 603 0

Fax: +49 6101 603 259

e-mail: info@stada.de

 

OGYI-T-7439/01 5 tasak

OGYI-T-7439/02 10 tasak

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. április

Ingyenes szállítás

Az ingyenes szállításhoz
vásárolj még 15 000 Ft összegért!